/// ZAPISY NA ZAJĘCIA W IN-NYm DK TEL.:32 707 33 31

 

SALSA

 

grupa początkująca wtorek godz. 20.00-21.00

grupa zaawansowana wtorek godz.18.45-19.45

odpłatność: 30 zł miesięcznie

prowadzący: Ziemowit Mazur

 

Salsa – taniec, który obok tanga i samby od wielu lat należy do najpopularniejszych gatunków tańca użytkowego. Użytkowego – czyli nieograniczającego się jedynie do pokazów i konkursów, ale praktycznie wykorzystywanego na parkietach na całym świecie.

Salsa kubańska (inaczej zwana Casino), to radosny i spontaniczny styl tańca tańczony do muzyki o takiej samej nazwie. Krok i podstawowe prowadzenia są dość proste do opanowania i chociaż w miarę postępów stopień trudności znacząco rośnie, to jednak już opanowanie podstaw pozwala na dobrą zabawę.

Popularność tego tańca powoduje, że aktualnie na świecie w każdym większym mieście (w tym w Polsce i Katowicach, a nawet Rudzie Śląskiej) można znaleźć klub z imprezą nazywany Salsoteką, na której do kubańskiej muzyki można potańczyć salsę. Dlatego kurs tego tańca daje praktyczne umiejętności, które można aktywnie wykorzystać stając się częścią społeczności ludzi, którym ta forma spędzania czasu daje dużo radości i pozytywnych doznań.

 

Ty możesz stać się również członkiem tej społeczności.

 

Na naszych zajęciach uczymy salsy oraz podstaw innych tańców popularnych na imprezach salsowych (bachata, reggaeton). Zajęcia są prowadzone w parach, ale nie ma konieczności przychodzenia z parterem(rką), ponieważ trafia na nie wiele osób w pojedynkę, a podczas zajęć obowiązuje rotacja partnerów. Jest to więc doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości.

 

Prowadzący: Ziemowit Mazur - na kurs salsy trafił już w 2008 roku, nie przypuszczając jak duże zmiany ten fakt wprowadzi w jego życiu. Od tamtego czasu taniec stał się jego pasją, którą po paru latach nauki zaczął z radością dzielić się z innymi. Swoje umiejętności taneczne rozwijał (i nadal rozwija) pod okiem najlepszych polskich i światowych instruktorów. Na swoich zajęciach stara się zarazić innych salsowym wirusem, ponieważ taniec jest jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na poprawę nastroju i na zapewnienie odrobiny aktywności fizycznej w codziennym życiu.